Hledám muže, se kterým bychom cestovali

žena a cukrovkaAhoj,

chtěla bych se seznámit s mužem, který má rád vycházky do přírody, divadlo a rád by v budoucnu založil rodinu. Věřím, že budeme mít sladký život, a to i bez cukru. Už sedm let mám totiž diabetes, neboli cukrovku.

Všechno to začalo, když jsem nastoupila do nového zaměstnání. Chtěla jsem se ukázat a měla hodně práce. Zažívala jsem dost stresu a snažila se ho zahnat jídlem a kouřením. Časem jsem trpěla žízní a byla hodně unavená. Když mi lékařka udělala testy, bylo to jasné ...

Cukrovka mi zpusobila zvýšenou hladinu cholesterolu a sklon k ateroskleróze, čili kornatění tepen. Jak mi řekli lékaři, muže tak vzniknout krevní sraženina zpusobující infarkt nebo mrtvici. Zároveň se mi nedostatečně prokrvují dolní končetiny a hrozí mi tzv. diabetická noha. Ta má za následek ruzné puchýře a praskliny na kůži, které se špatně hojí. Muže to skončit až amputací. Lékaři mi ale hned nasadili léky, díky tomu si vzhledem k cukrovce vedu dobře. A na nejhorší nemyslím.

Všechno špatné je přece pro něco dobré. Cukrovka mi pomohla, abych si uvědomila, že se o sebe musím lépe starat. Přestala jsem kouřit, pravidelně cvičím, dbám na svůj jídelníček. Změnila jsem práci a konečně si dokážu najít čas pro relaxaci.

Víc informací o diabetu najdete na této webové stránce. Tak rozhodně nic nepodceňujte, zjistěte si, jak je to s cukrovkou a nechte se preventivně vyšetřit svým praktickým lékařem.

Anna, 38 let