Hraju do rytmu, moje srdce ne

muž a cukrovkaAhoj,

rád bych poznal ženu, která by se mnou chodila na koncerty, hrát bowling a celkově sdílela všechno dobré i to horší, co život přináší. Od mala jsem byl vedený k muzice. Už pár let mám dokonce vlastní kapelu, kde hraju na elektrickou kytaru. Na pódiu držím rytmus, moje srdce bohužel ne. Diagnostikovali mi totiž diabetes, neboli cukrovku, a k tomu se pak přidaly i potíže se srdcem.

U nás diabetiků je to bohužel běžná věc. Jak mi řekli lékaři, diabetik má až čtyřikrát větší pravděpodobnost, že prodělá srdečně-cévní příhodu než člověk bez diabetu. Proto mě pravidelně sledují a hned mi taky nasadili speciální léky, díky kterým se mi daří docela dobře.

Jenomže to není všechno. Diabetes může způsobit oční zelený zákal až slepotu, znecitlivění končetin nebo třeba tzv. diabetickou nohu, kterou je často nutné amputovat. Možná, že jednou na to pódium už ani nevyjdu a na struny na kytaře ani neuvidím. Ale snažím se to brát pozitivně. Žiju se svou nemocí a dodržuju všechno, co mi lékaři řeknou - dbám na svůj jídelníček, držím se v kondici, snažím se vyhýbat stresu. A zatím si nemůžu stěžovat.

Víc informací o diabetu najdete na této webové stránce. Tak rozhodně nic nepodceňujte, zjistěte si, jak je to s cukrovkou a nechte se preventivně vyšetřit svým praktickým lékařem.

David, 54 let